Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

Otázky a odpovede


Páči sa mi filozofia BARFu a chcel by som kŕmiť svojho psa surovou stravou. Je to vhodné pre každého psa? Sú nejaké výnimky?
BARF je vhodný pre každého psa akéhokoľvek plemena, pokiaľ je jeho majiteľ s týmto spôsobom kŕmenia stotožnený a dodržiava základné postupy.

 

Môj pes je alergik s výraznými prejavmi pri nevhodnej strave, je možné u takéhoto psa BARFovať?
Áno a práve vďaka rôznorodosti ponúkaných druhov mäsa môžeme alergiám predchádzať. Napríklad: psovi alergickému na kurací proteín a obiloviny (ktoré obsahuje väčšina granulovaných krmív) jednoducho vylúčime z potravy kuracie produkty a obilninové prílohy a ponúkame mu také mäso, ktoré ho nealergizuje, teda - v závislosti od konkrétneho psa a konkrétneho alergénu- morčacie, rybu, jahňacie, konské, divinu, hovädzie, bravčové, pštrosie, husacie, kačacie, králičie, spolu so zeleninou a ovocím.

 

Môžeme s BARFom začať v ktoromkoľvek veku psa? Taktiež šteňa či starší pes?
S BARFom môžeme začať od najútlejšieho veku šteňaťa vrámci prvých príkrmov popri mlieku od psej mamy, cez dorastajúcich psov, dospelých psov aj starých psov. Prispôsobujeme zloženie jedálnička veľkosti chrupu a podobne- mladým šteniatkam ponúkame jemne zomleté mäso rôzneho druhu, začíname diétnejším čistým mäsom, v malých možstvách, kým si postupne žalúdok zvykne na každý druh mäsa, kostí, chrupaviek, zeleninu a ovocie.

 

Môžem dávať psovi surové mäso aj keď doteraz bol kŕmený výlučne granulami?
Áno. Po poslednej dávke granulovaného krmiva, ktoré sa trávi niekoľko dní sa odporúča dať psovi aspoň deň pôstu len o vode a následne môže dostať prvú dávku surového mäsa.

 

Ktorý druh mäsa chutí psom najviac?
Koľko psov, toľko chutí. Tak ako ľudia, každý pes je výnimočný a má svoje obľúbené mäso.

 

Pre správnu výživu je nevyhnutné podávať popri mäse a kostiach aj zeleninu, ovocie. Môj pes ju však nechce a v miske necháva akýkoľvek druh. Ako psovi ponúknuť túto dôležitú zložku potravy?
Odporúča sa zeleninu a ovocie zmixovať najemno a dôkladne primiešať do obľúbeného mletého mäsa, pes už nebude mať možnosť vytriediť ju bokom.